menu
Fall 2020 President’s List
Name Major
Cameryn Alexander Interven Spec K-12
Jacob Alley Social Sciences
Tanner Arey Biology
Natalie Austin Early Child/Special Educ
Slater Bakenhaster Chemistry
Shelby Ballard Radiologic Tech
Clinton Bapst Information Security
Abraham Barcus Marketing
Michelle Barr Occupational Therapy Ast
Kolton Bauer Biology
Rayna Bauer Middle Childhood
Traci Baxter Health Science
Corbin Betz Health Science
Adam Bilitzke Plastics Eng Tech
Alexis Blair Marketing
Jacob Blau Early Child/Special Educ
Andrea Blevins College Credit Plus
Justin Bluebaum Nursing
Alicia Bobst Health Science
Jenna Bobst Psychology
James Bodrock History
Ashley Boggs Health Science
Christian Boggs Natural Science
Madison Boggs Dental Hygiene
Emily Bohrer Health Science
Addison Bonifield Early Childhood PreK-3
Israel Booker Sociology
Logan Boston Mathematical Sciences
Bailey Bowen Occupational Therapy
Bricen Boyles Information Systems Mgnt
Christina Branscomb Occupational Therapy Ast
Clorissa Brown Health Science
Faith Brown Middle Childhood
Alexis Cardinale Occupational Therapy
Jessica Carnes Early Child/Special Educ
Scarlett Caudill College Credit Plus
Daniel Cecil Health Science
Alexis Chapman Exercise Science
Taylor Chapman Medical Laboratory
Andrew Clark Social Sciences
Jacob Click Early Childhood PreK-3
Alba Closa Tarres Computer Eng Tech
Tyler Cobb Digital Simulation/Game
Michigan Cochran Early Childhood PreK-3
Kalleann Coleman Accounting
Bethany Colling Early Child/Special Educ
Alaina Collins Health Science
Cassidy Collins Management
Paetyn Collins Biology
Emily Compliment Sport Studies
Hannah Conley Respiratory Therapy
Adam Cordle Biology
Bryce Coreno Social Sciences
Christina Craft Middle Childhood
Morgan Crank Interven Spec K-12
Aidan Crawford Digital Simulation/Game
Sydney Crawford Mathematical Sciences
Jacob Cruse Biology
Chloe D'Amico Middle Childhood
Noah Dean Digital Simulation/Game
Brandon Dunn Social Sciences
Grace Eberhard Health Science
Ethan Edelen Digital Simulation/Game
Jenna Edwards Biology
Adara Eley Psychology
Dylan Essman College Credit Plus
Breanne Fender Health Science
Gracie Ferrar Natural Science
Franklin Ferrell Mathematical Sciences
Darian Fiesler Health Science
Benjamin Flanders College Credit Plus
Tyler Fox Political Science
Hannah Fyffe Sociology
Tyler Gaines Interven Spec K-12
Samantha Garvin Medical Laboratory
Elizabeth Gillespie English Humanities
Kate Gilmore College Credit Plus
Mason Goode Fine Arts
Alexis Graf Early Child/Special Educ
Samantha Grandstaff Health Care Admin
Bailey Gray Dental Hygiene
Leland Gray Occupational Therapy Ast
Evan Green College Credit Plus
Emma Grooms College Credit Plus
Brandon Haas Marketing
Jill Hairston Social Sciences
Dylan Hamm Psychology
Hailey Hammond Biology
Zachary Hammond Environmental Eng
Grace Hardin Psychology
Cian Harney Mathematical Sciences
Christina Harries Early Child/Special Educ
Emily Hecker Health Science
Kalesie Henderson Health Science
Jonah Hensley Early Child/Special Educ
Chalee Hettinger English Humanities
Miranda Hickey Marketing
Delmer Hicks Accounting
Emily Hicks Early Childhood PreK-3
Zachary Higbee Plastics Eng Tech
Ryan Hinch Information Security
Haley Hixson Occupational Therapy Ast
Julie Holder General Studies
Marnae Holland Sport Management
Jennie Holmes Occupational Therapy Ast
Madison Holsinger Educational Studies
Brooklyn Hoskins General Studies
Amber Howell Digital Simulation/Game
Clayton Howell Information Systems Mgnt
Erika Howell Early Childhood PreK-3
Emily Hudgel Early Child/Special Educ
Graden Hurt Sport Studies
Bergen Jarvis Early Child/Special Educ
Clinton Johnson Nursing
Corbin Johnson Physical Therapist Asst
Laikyn Johnson Management
Makayla Johnson Health Science
Tracy Johnson Health Science
Courtney Jones Biology
Derick Jones Accounting
Shiloh Jones Accounting
Baylee Justice Interven Spec K-12
Aiden Kammler Plastics Eng Tech
Renae Keeton Middle Childhood
Alissa Kefauver Health Science
Samuel King Social Sciences
Jacob Kline Accounting
Martin Knittel Business Management
Brianna Koch Early Childhood/Special Education
Sydney Kohler Sport Studies
Sophia Koucoumaris Health Science
Logan Kremin Information Systems Mgnt
Sheila Kronk Information Systems Mgnt
Casey Lapp English Humanities
Sarah Lemaster General Studies
Autumn Lewis Accounting
Hannah Lewis Health Care Admin
Rachel Lewis Early Child/Special Educ
Sarah Lewis Occupational Therapy Ast
Joanie Lightle Occupational Therapy Ast
Carissa Link Health Science
Hannah Lisle Occupational Therapy
Caleb Loel Accounting
Chloe Long Occupational Therapy
Megan Long Biology
Wenjie Lu Sport Studies
Kelcie Lute Early Child/Special Educ
Laura Luthy Biology
Luke Malone Social Sciences
Matthew Marshall Information Systems Mgnt
Kimberly Martens Occupational Therapy
Sara Martin Reguera Fine Arts
Miranda Martin Occupational Therapy Ast
Anthony McAllister Digital Simulation/Game
Meaghan McHowell Educational Studies
Abigail McKinney College Credit Plus
Brian Mccaffrey Information Systems Mgnt
Brian Mccaffrey Information Systems Mgnt
Caitlynn Meadows Early Child/Special Educ
Sofiia Mikhailichenko Mathematical Sciences
Alannah Miller Occupational Therapy
Tanner Miller Early Child/Special Educ
Allison Minney Occupational Therapy
Nathan Mitchell Physical Therapist Asst
Levi Monraga Fontes Business Management
Ashley Moore General Studies
James Morgan Health Care Admin
Alexander Morris Marketing
Alanna Morrison Natural Science
Jared Morrow Nursing
Allison Mullins Fine Arts
Erin Newman Early Child/Special Educ
Mattison Nichols Early Childhood PreK-3
Skylar Niner Management
Rachel Nordmoe Occupational Therapy
Abigail Osborn Occupational Therapy
Regan Osborn Sociology
Alexander Osborne Nursing
Claudia Osborne Early Child/Special Educ
Allyssa Owens Information Systems Mgnt
Alexis Palazzo Occupational Therapy
Mckenna Pannell Occupational Therapy
Ethan Parrett Information Systems Mgnt
Randy Patrick Biology
Kaleena Patton Health Science
Carla Pena Fine Arts
Kenzie Pennington Sport Studies
Ashlynn Pfau College Credit Plus
Evelynn Phillips Biology
Layken Phillips Early Childhood PreK-3
Jeffrey Pierce Environmental Eng
Julie Price Nursing
Binchun Provaznik Nursing
Alexandra Puckett Fine Arts
Alexis Putnam Individualized Studies
Sami Queen Early Child/Special Educ
Zoe-Hanna Rawlins College Credit Plus
Patrick Redoutey Digital Simulation/Game
Ian Reed Fine Arts
Victoria Reffit English Humanities
Macie Rhoads Nursing
Paige Rickey Health Care Admin
Andrew Riedlinger Digital Simulation/Game
Kendall Riley English Humanities
Tucker Roberts Computer Aided Draft/Des
Carson Roney Early Childhood PreK-3
Anna-Clair Ross Health Science
Derek Rowe Nursing
Kiersten Rowe Early Childhood/Special Education
Andrea Ruark Health Science
Oliver Rudmann Political Science
Megan Saxby Early Child/Special Educ
Nolan Schreck Undecided
Baleigh Scott Middle Childhood
Elizabeth Scott Physical Therapist Asst
Haylen Scott College Credit Plus
Heather Shanks Early Childhood PreK-3
Tanner Shipley College Credit Plus
Sarah Slone Occupational Therapy
Jacob Smathers Individualized Studies
Ashley Smith Early Child/Special Educ
Bethany Smith College Credit Plus
Kaitlin Smith General Studies
Laken Smith Middle Childhood
Benjamin Smock Fine Arts
Lucy Snyder Occupational Therapy
Kaitlyn Sommer Undecided
Anastasia Sopchak English Humanities
Lyndee Spargur Radiologic Tech
Hallie Sparks Health Science
Lindzay Speakman Early Child/Special Educ
Sydney Spence General Studies
Mallory Spencer Biology
Tori Stambaugh Health Science
Leslie Steadman Early Child/Special Educ
Amanda Steele Computer Aided Draft/Des
Tyler Stephens Plastics Eng Tech
Lauren Stevens Accounting
Shayla Stewart Health Science
Caleb Stockham College Credit Plus
Jana Stockham Nursing
Molly Stockton Occupational Therapy
Jacob Sweeney Sport Studies
Hannah Thacker Biology
Robert Thomas Marketing
Kerstin Thornburgh Early Child/Special Educ
Tara Townsend Fine Arts
Hayley Urban Early Child/Special Educ
Allison Van Bibber Early Child/Special Educ
Nikki Van Wees Management
Benjamin Vannatta Sport Studies
Elijah Vaudrin General Studies
Hannah Wagner Marketing
Ethan Weatherwax General Studies
Brooke Webb Sport Studies
Emily Weimer Occupational Therapy Ast
Anna Weneck Occupational Therapy
Elijah Wickerham Digital Simulation/Game
Kathryn Widdig Interven Spec K-12
Jessica Willard Health Science
Madison Williams Health Care Admin
Rebecca Williger Occupational Therapy
Hannah Willis Early Childhood PreK-3
Samuel Windsor Health Science
ChaseAnn Wolfe Occupational Therapy Ast
Noah Woods Sociology
Sarah Woods Mathematical Sciences
Tonya Woolridge Occupational Therapy Ast
Maeve Wysocki Sociology
Steven Zimmerman Management
Mark de Graaf Marketing
Kevin de Lange Management

COVID-19 Guidance

X Close