menu
Spring 2020 President’s List
Name Major
Jacob Alley Social Sciences
Sophia Altwies Biology
Brooke Anderson Early Child/Special Educ
Tanner Arey Biology
Bailey Arledge Physical Therapist Asst
Sunetrius Armstrong Undecided
Jerrica Assadian Information Systems Mgnt
Ellie Aston Sport Studies
Cody Axtell Undecided
Sophia Balestra Occupational Therapy
Justin Ball History
Kylie Barker Early Childhood PreK-3
Aericah Barney Marketing
Kolton Bauer Biology
Jacob Bays College Credit Plus
Tamara Bell Health Care Admin
Haley Belt Accounting
Israel Belt Middle Childhood
Rebecca Bergert Radiologic Tech
Corbin Betz Health Science
Ethan Bickford Fine Arts
Dawson Blevins Plastics Eng Tech
Kaylynn Blizzard Early Child/Special Educ
Alicia Bobst Management
Jenna Bobst Psychology
Trevon Bolin-Hitchens Interven Spec K-12
Jayla Bowling Health Care Admin
Bricen Boyles Information Systems Mgnt
Christina Branscomb Occupational Therapy Ast
Johnathan Brewer General Studies
Makayla Brewer Early Childhood PreK-3
Kathlena Broughton Natural Science
Clorissa Brown General Studies
Hunter Brown Fine Arts
Josiah Burton History
Tyler Caldwell Undecided
Jared Canter Emergency Med Tech
Claire Carruthers Biology
Hunter Chamberlain Information Systems Mgnt
Taylor Chapman Medical Laboratory
Amanda Christman Interven Spec K-12
Eli Cole Health Care Admin
Emily Colegrove Middle Childhood
Kalleann Coleman Accounting
Collin Colley Educational Studies
Patrick Collier Information Systems Mgnt
Elisa Collins Sport Studies
Emily Compliment Physical Therapist Asst
Kamryn Conaway Early Child/Special Educ
Bryce Coreno Undecided
Richard Coriell Interven Spec K-12
Mckaylee Courtright Marketing
Nicole Coventry Biology
Nicholas Crabtree Undecided
Drew Cunningham English Humanities
Sarah Cunningham English Humanities
Alexis Dalton Biology
Brooke Day Health Science
Mark de Graaf Marketing
Kevin de Lange Management
Christina Deel Early Child/Special Educ
Luke Dickerson Information Tech Mgnt
Olivia Doll Undecided
Kerstyn Donini Undecided
Taryn Donini Undecided
Trevon Donini Plastics Eng Tech
Chelsey Downs Nursing
Katie Dyer Early Childhood PreK-3
Grace Eberhard Physical Therapist Asst
Ethan Edelen Digital Simulation/Game
Katlyn Edenfield Interven Spec K-12
Jenna Edwards Biology
Kylie Fannin Health Science
Brandon Fava Fine Arts
Breanne Fender Health Science
Mollie Ferrar Health Science
Franklin Ferrell Mathematical Sciences
Benjamin Flanders College Credit Plus
Tyler Fox Political Science
Jacob Freeland Management
Harlee Fuller Biology
Kyle Gammon Accounting
Isabella Gill Psychology
Sara Gillman English Humanities
Samantha Grandstaff Health Care Admin
Jill Hairston Social Sciences
Ty Hall Information Systems Mgnt
Mindy Hamann Fine Arts
Hailey Hammond Biology
Zachary Hammond Environmental Eng
Caitlyn Hanes Psychology
Cian Harney Digital Simulation/Game
Kayla Hays Sport Studies
Chalee Hettinger Physical Therapist Asst
Miranda Hickey Marketing
Taylor High Nursing
Jordan Hileman Early Child/Special Educ
Ryan Hinch Information Systems Mgnt
Thomas Hoggard Plastics Eng Tech
Benjamin Howard Mathematical Sciences
Faith Huck Health Science
Emily Hudgel Early Child/Special Educ
Julia Hurst Early Child/Special Educ
Graden Hurt Sport Studies
Clinton Johnson Natural Science
Laikyn Johnson Management
Luke Johnson Nursing
Makayla Johnson Health Science
Anastasia Johnston General Studies
Courtney Jones Biology
Derick Jones Accounting
Hope Jones Occupational Therapy
Lacy Jones Natural Science
Logan Jones Health Care Admin
Lowell Jones Health Science
Peyton Jones Sociology
Ryan Jones Management
Isabella Joseph Early Child/Special Educ
Katelyn Kamer Nursing
Aiden Kammler Plastics Eng Tech
Megan Keaton Early Child/Special Educ
Kendall Kelley Early Child/Special Educ
Jillian Kelly Mathematical Sciences
Gabrielle Kessinger Legal Assisting
Jacob Kline Accounting
Brianna Koch General Studies
Sophia Koucoumaris Health Science
Logan Kremin Information Systems Mgnt
Sheila Kronk Information Systems Mgnt
Makarand Lahane Digital Simulation/Game
Chloe Lawrence Management
Jenna Layne Health Care Admin
Emily Legg Middle Childhood
Cassandra Leppan Nursing
Autumn Lewis Accounting
Hannah Lewis Health Care Admin
Xunzi Liu Educational Studies
Caleb Loel Accounting
Ashley Long Chemistry
Chloe Long Occupational Therapy
Megan Long Biology
Madison Lucas Early Child/Special Educ
Laura Luthy Biology
Luke Malone Social Sciences
Bethany Mannering Psychology
Alma Manzanarez General Studies
Adi Marshall Middle Childhood
Morgan Marshall Fine Arts
Cheyenne Martin Undecided
Mackenzie Mason Management
Ricky Massengale Social Sciences
Chase Matiz Management
Madison Maynard Dental Hygiene
Brian Mccaffrey Information Systems Mgnt
Brian Mccaffrey Information Systems Mgnt
Ava McCleese Environmental Eng
Kyle McClellan Sport Studies
Austin McClintic Nursing
Christopher McCormick Computer Eng Tech
Matthew McDonald Natural Science
Sahvannah McDowell Natural Science
Andrea McGaughey Management
Eilidh McHattie Management
Michael McMullen Computer Eng Tech
Joseph McNally Digital Simulation/Game
Caitlynn Meadows Early Child/Special Educ
Andrew Merritt Biology
Sofiia Mikhailichenko Mathematical Sciences
Zachary Miller Sport Studies
Levi Monraga Fontes Business Management
Emilie Moore Physical Therapist Asst
Matthew Moore Information Tech Mgnt
Jared Morrow Undecided
Breanna Murphy Sport Studies
Parth Naik Fine Arts
Levi Nelson Middle Childhood
Erin Newman Early Child/Special Educ
Tyler Newman Electromechanical Eng
Mattison Nichols Early Childhood PreK-3
Peyton Norman English Humanities
Meaghan Nylund Early Child/Special Educ
Cambria Oiler Environmental Eng
Abigail Osborn Occupational Therapy
Regan Osborn Sociology
Sydney Osborn History
Veroncia Osborn Health Science
Allyssa Owens Information Systems Mgnt
Alexis Palazzo Occupational Therapy
Mckenna Pannell Occupational Therapy
Aaron Parker Health Science
Kendall Paterson Psychology
Joie Patrick Early Child/Special Educ
McKayla Patrick Early Childhood PreK-3
Skylar Patty Sport Studies
Madelyn Payne Biology
Sidney Payne Early Child/Special Educ
Wirty Penix Management
Baylen Perry Information Systems Mgnt
Maxwell Peters Accounting
Danielle Petrovich Management
Jared Phillips Computer Eng Tech
Layken Phillips Early Childhood PreK-3
Shana Pinkerman Psychology
Ryan Potter Biology
Nathaniel Pownall Marketing
Jennifer Price Health Science
Alexander Provaznik Nursing
Binchun Provaznik Undecided
Alexandra Puckett Fine Arts
Jonathan Putnam Biology
Said Rahma Computer Eng Tech
Ryan Rainey Health Care Admin
Tristan Rairdon Nursing
Kevin Ralph Digital Simulation/Game
Madison Ratcliff English Humanities
Alexia Raudier Environmental Eng
Patrick Redoutey Digital Simulation/Game
Kara Reisinger Early Child/Special Educ
Holden Reutener Digital Simulation/Game
Macie Rhoads Nursing
Ryan Rice Psychology
Jaiden Rickett Undecided
Andrew Riedlinger Digital Simulation/Game
Leslie Riehl Individualized Studies
Michael Rife Natural Science
Rowan Rine Nursing
Zayden Rinehart Occupational Therapy
Sydney Robinson Plastics Eng Tech
Jesse Roe Political Science
Katherine Rowe Sociology
Megan Saxby Early Child/Special Educ
Ryan Schiesser Information Systems Mgnt
Austin Schmidt Health Science
Madison Schneider Computer Eng Tech
Sydney Schuyler Occupational Therapy
Benjamin Sellers Psychology
Jack Sharman-Dodd Individualized Studies
Tanner Shipley College Credit Plus
Cameron Shoemaker Biology
Trent Shubirg Computer Eng Tech
Shaylee Sizemore Management
Rebekah Slone Non Degree
Jacob Smathers Fine Arts
Alicia Smith Health Science
Bethany Smith College Credit Plus
Emleigh Smith Non Degree
Megan Smith Sport Studies
Lauren Snodgrass Electromechanical Eng
Lucy Snyder Occupational Therapy
Sarah Soares Management
Jaymee Sommer Undecided
Recie Spangler Chemistry
Lyndee Spargur Radiologic Tech
Gabrielle Spencer Health Science
Mallory Spencer Biology
Tori Stambaugh Health Science
Madylyn Stegbauer Occupational Therapy
Dillon Stephens Plastics Eng Tech
Tyler Stephens Plastics Eng Tech
Lauren Stevens Accounting
Molly Stockton Occupational Therapy
Jacob Sweeney Sport Studies
Tyler Tackett Medical Laboratory
Hayley Taylor Social Sciences
Hannah Thacker Biology
Laura Thomas Natural Science
Kerstin Thornburgh Early Child/Special Educ
Morgan Thornsberry Chemistry
Tristan Tillery College Credit Plus
Lexee Trainer Psychology
Alissa Turner Fine Arts
Heath Unger Early Child/Special Educ
Hayley Urban Early Child/Special Educ
Nikki Van Wees Management
Benjamin Vannatta Sport Studies
Shaelyn Vassar Management
Chase Wagner Psychology
Desiree Webb Computer Aided Draft/Des
Kaitlyn Weiss Fine Arts
James White Marketing
Natalie Wiegers Marketing
Lydia Williams Management
Madison Williams Health Care Admin
Rebecca Williger Occupational Therapy
Hannah Willis Early Childhood PreK-3
Benjamin Wilson Social Sciences
Samuel Windsor Health Science
Emilee Winkler Occupational Therapy
Collier Wireman Social Sciences
Kyle Wisniewski Management
Brenna Woodard Health Care Admin
MacKenzie Wright Undecided
Maeve Wysocki Sociology
Taylor Young Management
Katherine Zimmerman Fine Arts

COVID-19 Guidance

X Close